Simuna Vabatahtliku Tuletõrje Selts

Näitemängupäev 5 lavastusega Väike-Maarjas


Virumaa Teatajas ilmus artikkel näitemängupäevast Väike-Maarjas, kus ka meie näitering osalemas oli. Märkimisvääriv on asjaolu, et Auli Kadastik sai parima naisnäitleja auhinna! Õnnitlused!

Meie kohta kirjutatakse artiklis järgmist:

/…/

Simuna priitahtlike pritsimeeste näitering Vesi Peale esitas satiirilise komöödia “Mammut”. Kui eespool mainitud etenduses tekitas tekst küsitavusi, siis “Mammutis” oli seda vast liigagi palju. Näidendi on lavale seadnud Maie Rand, kes etenduses on ühtlasi ka Ajakirjaniku rollis. Näidendi tekst on arvatavasti professionaalse näitekirjaniku töö, sest üldiselt “mängib hästi”.

Käivitavaks tüübiks on eideke, kes järeleandmatult nõuab loomaaia direktorilt, et tema lapselapsele näidataks elusat mammutit. Aga mida pole, seda pole, mammut kadus koos jääajaga. Kuid mutikese lapselaps keeldus perekonna viimaste veeringute eest soetatud klaveri õppimisest, kui talle mammutit ei näidata. Kogu selle mure tõi loomaaia kontorisse eideke-vanaema. Küllap ei ole motiiv tänapäevalgi tundmatu.

Auli Kadastiku Eide kuju oli suurepärane esitus. Väärika asjamehe mulje jäi direktorist (Ain Lembavere), kel tuli tõrjuda Eide tõsimeelseid rünnakuid ja oma tõe kuulutamist. Simuna “pritsimehed” tõestasid oma huumorilembust ja head lavalist suhtlemist.

/…/

 

Advertisements

3. juuni 2013 - Posted by | Uudised

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: