Simuna Vabatahtliku Tuletõrje Selts

Näitemängupäev 5 lavastusega Väike-Maarjas


Virumaa Teatajas ilmus artikkel näitemängupäevast Väike-Maarjas, kus ka meie näitering osalemas oli. Märkimisvääriv on asjaolu, et Auli Kadastik sai parima naisnäitleja auhinna! Õnnitlused!

Meie kohta kirjutatakse artiklis järgmist:

/…/

Simuna priitahtlike pritsimeeste näitering Vesi Peale esitas satiirilise komöödia “Mammut”. Kui eespool mainitud etenduses tekitas tekst küsitavusi, siis “Mammutis” oli seda vast liigagi palju. Näidendi on lavale seadnud Maie Rand, kes etenduses on ühtlasi ka Ajakirjaniku rollis. Näidendi tekst on arvatavasti professionaalse näitekirjaniku töö, sest üldiselt “mängib hästi”.

Käivitavaks tüübiks on eideke, kes järeleandmatult nõuab loomaaia direktorilt, et tema lapselapsele näidataks elusat mammutit. Aga mida pole, seda pole, mammut kadus koos jääajaga. Kuid mutikese lapselaps keeldus perekonna viimaste veeringute eest soetatud klaveri õppimisest, kui talle mammutit ei näidata. Kogu selle mure tõi loomaaia kontorisse eideke-vanaema. Küllap ei ole motiiv tänapäevalgi tundmatu.

Auli Kadastiku Eide kuju oli suurepärane esitus. Väärika asjamehe mulje jäi direktorist (Ain Lembavere), kel tuli tõrjuda Eide tõsimeelseid rünnakuid ja oma tõe kuulutamist. Simuna “pritsimehed” tõestasid oma huumorilembust ja head lavalist suhtlemist.

/…/

 

Advertisements

3. juuni 2013 - Posted by | Uudised

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: