Simuna Vabatahtliku Tuletõrje Selts

Tervitus!


Kuno Tammearu: vabatahtlikud päästjad, teie hoiate oma kogukonna ja Eesti tugevana

Päästeameti peadirektori pöördumine vabatahtlikele päästjatele rahvusvahelise vabatahtlike päeva puhul.

Head vabatahtlikud päästjad!

Viimase kümne aasta jooksul on teie, vabatahtlike päästjate arv Eestis mitmekordistunud. Teid on täna juba üle 1500. Kui liita siia rohkem kui 1700 kutselist päästjat saame kokku üle 3200 päästja üle Eesti. See on taasiseseisvumise aja suurim päästejõud!

Vabatahtlikud päästjad on täna arvestatav jõud nii õnnetuste ennetamisel kui ka tulekahjude kustutamisel. Teie olete oma kogukonna turvalisuse saadikud!

Te mitte ainult ei kustuta põlengut, vaid hoiate oma teadmiste ja oskuste jagamisega kogukonnas ära hulga õnnetusi. Lisaks 1700 päästesündmusel osalemisele tegite te möödunud aastal üle 2500 tunni ennetustööd. Te aitasite päästa inimeste kodusid – kustutades tulekahju või aidates seda tuleohutumaks muuta.

See kõik aga ei tule lihtsalt ja niisama. Riigi rahaline toetus kasvab aasta-aastalt ning annab kindlustunde, et ka järgmisel aastal on teil tegevuse jätkamiseks piisavalt vahendeid. Lisaks riigi poolt pakutavale toele peab inimestel olema ka tahtmine ja võimalused pidevalt vabatahtliku päästja rolli täita. Ma näen, et teil, head vabatahtlikud, on see olemas. Te märkate abivajajat ja aitate teda, te olete julged ja teie kogukond usaldab teid.

Kaasaegse vabatahtliku pääste vundament on valmis ning me vaatame julgelt tulevikku – kuidas edasi?

Päästeameti visioon on, et aastaks 2025 peab õnnetuste arv ja kahjud vähenema Põhjamaade tasemele. See on võimalik ainult igaühe kaasabil.

Kogukonna turvalisuse eest hoolitsemine peab saama iga Eesti elaniku südameasjaks. Igaüks meist tunnetab kõige selgemalt oma kogukonna murekohti ning seetõttu saame olla vaid ise oma kodukandi ohte ennetava mõtteviisi ja käitumise sütitajaks.

Ja mitte ainult, ka kõikidel tegutsevatel vabatahtlikel organisatsioonidel on võimalus veelgi rohkem teha selleks, et inimeste teadmised ja käitumine tuleohutuse osas oleksid paremad. Olgu selleks vabatahtlikke ühendavaks organisatsiooniks siis Naabrivalve, Punane Rist või keegi muu.

Palju on panustatud vabatahtliku pääste arendamiseks külakogukondades ja hajaasustusega piirkondades. Praegu on vabatahtlikud päästjad koos kutselistega valves Tallinnas Nõmme komandos, koos käiakse väljakutsetel. See on eeskujulik näide vabatahtliku pääste arendamiseks linnades. Kutsungi siinkohal teid, praegused ja tulevased vabatahtlikud päästjad, hakkama kutseliste kõrval vabatahtlikeks päästjateks ka linnades, sest ka nendes piirkondades on vaja teie oskust märgata ohte ning julgust ligimese aitamisel.

Vabatahtlikud päästjad – te olete uskumatult tublid ja ühiskonnale väga vajalikud inimesed. Teie hulgas on nii mehi kui naisi, noori ja vanu, kes igaüks vastavalt oma ajalistele ja füüsilistele võimalustele teeb midagi õnnetuste ärahoidmiseks. See hoiab kogukonna tugevana. See hoiab Eesti tugevana. Ma tänan teid selle eest!

Kuno Tammearu

Päästeameti peadirektor

 

Advertisements

5. dets. 2014 - Posted by | Uudised

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: