Simuna Vabatahtliku Tuletõrje Selts

Vabatahtlike päev.


Head vabatahtlikud!

 

Täna tähistatakse rahvusvahelist vabatahtlike päeva. Selle puhul tahan tänada kõiki inimesi, kes leiavad oma igapäevaste tegemiste kõrvalt aega, et anda oma panus Eesti turvalisuse heaks.

 

See on üks eriline seltskond inimesi, kes võtab vaevaks teha midagi, mida neilt isegi ei paluta – vaid leiab ise võimalusi, kuidas maailma enda ümber paremaks muuta. Minu kogemuses hakkavad just sellised inimesed vabatahtlikeks. Ja ilma teieta oleks maailm palju vaesem koht.

 

Just teie teete Eesti iga päev natuke paremaks, sest vajadusel kiiresti reageerides, ennetustööd tehes või ohutut käitumist väärtustades eeskujuks olles annate te oma hoiakuid edasi teistele ühiskonna liikmetele. Iga ennetusele panustatud tund toob ennast hiljem kümnekordselt tagasi.

 

Turvatunnet ei ole võimalik Toompealt luua, seda saab teha ainult koostöös inimeste ja kogukondadega. Vabatahtlikud saavad olla inimestele ja oma kogukonnale lähedal, teie saate olla turvalisuse eestkõnelejad ja tugeva kodanikuühiskonna arendajad kõigi inimeste hulgas.

 

Paljusid asju saavad vabatahtlikud teha oluliselt paremini kui elukutselised turvalisuse tagajad – näiteks tunnevad vabatahtlikud kohalikke olusid ja kogukonda. Rääkimata sellest, et kutselised abijõud lihtsalt ei jõua alati füüsiliselt igale poole. Te olete väga hea partner riigile ja kutselistele politseinikele ja päästjatele. Luban, et mina ministrina teen omalt poolt kõik, et olla heaks partneriks kõigile vabatahtlikele.

 

Aitäh kõigile vabatahtlikele päästjatele, abipolitseinikele, merepäästjatele, aga ka kõigile teistele inimestele ja organisatsioonidele, kes otseselt või kaudselt aitavad kaasa sellele, et Eesti on meile ja meie lastele turvalisem koht.

 

Aitäh teile, et te olemas olete! Head vabatahtlike päeva!

 

Andres Anvelt Siseminister

Advertisements

5. dets. 2016 - Posted by | Uudised

Kommentaare veel pole.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: